Pécsi Tudományegyetem

PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium
Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája

 

Versenyeredmények - Alsó tagozat

Nyomtatóbarát változatPDF változat

2016/2017

 

  • A Kalmár László Matematikaverseny eredményei:

 

3. évfolyam

1. hely Gergál-Máté Bence  (országos döntőbe jutott)

3. hely Kőhalmi Lászó  (országos döntőbe jutott)

 

4. évfolyam

3. hely Maczonkai Nóra (országos döntőbe jutott)

 

  • A Kenguru Matematikaverseny eredményei:

 

2. évfolyam

Háry Eliza megyei 15. hely

 

3. évfolyam

Kőhalmi László megyei 2. hely

Nagy Máté megyei 6. hely

Paik Petra megyei 10. hely

 

4. évfolyam

Jauck Péter megyei 1. hely, országos 22. hely

Pánovics Máté megyei 2. hely

Bótor Zerind megyei 5. hely

Farkas Emma megyei 7. hely

Sütő Zsigmond megyei 8. hely

 

 

  • Klesch Márkó 3.b osztályos tanuló 2016-os versenyeredményei birkózásban:

- Meghívásos gyermek szabadfogású birkózó verseny 1. helyezés

- XV. Nádasdy Kupa meghívásos nemzetközi birkózó verseny 4. helyezés

- Sillai László nemzetközi utánpótláskötött-és szabadfogású birkózó emlékgála 3. helyezés

- Diák II. szabadfogású országos bajnokság 5. helyezés

 

  • Tóth Natasa Szonja, 2.a osztályos tanuló a 2017. március 11-én megrendezett IX. Fordan Tavaszváró Minősítő Táncversenyen Rocky Start B gyermek kategóriában arany minősítést ért el.

 

  • A Diákolimpia Megyei Sakk Bajnokságon a Kurucz József, B. Garai Lehel, Kőhalmi László és Schubert Vilmos tanulók által alkotott csapat I. helyezést ért el. Ugyanitt Balatoni Anna Gréta és Őss Hanna 2.b osztályos tanulók pedig III. helyezést.

 

  • A IX.Fordan Tavaszváró Kupán Horváth Cintia (4.a) a Dancing kings csapat tagjaként start c serdülő kategóriában arany minősítést szerzett. 

 

  • Elekes Natália, 4.a osztályos tanuló a VI. Országos atlétikaversenyen 60 méteres futásban bronz-, súlylökésben ezüstérmet szerzett. 

 

  • Karakán Csenge, 4.a osztályos tanuló a megyei I. Aranyszalag Táncversenyenen Kozármislenyben csoportos arany minősítést szerzett. 

 

  • A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei eredményei:

 3. évfolyam:

5. hely Kőhalmi László

10. hely Paik Petra

 

4. évfolyam:

1. hely Pánovics Máté

5. hely Jauck Péter

8. hely Maczonkai Nóra

 

  • 2017. február 10-én került megrendezésre iskolánkban a Bolyai Természettudományos Csapatverseny Dél-Pannónia körzeti fordulója. Örömmel értesültünk a jó hírről, hogy idén 5 csapatunk is bejutott az első hat díjazott csapatok közé:

 

Osztály/kategória: 3

Csapatnév: Hódító hódok

1. diák: Kis Bence Gyula

2. diák: Mucsi Zsófia

3. diák: Simon Petra

4. diák: Szücs Boglárka

Felkészítő tanár(ok): Tibola Eszter

 

Osztály/kategória: 4a

Csapatnév: Réti Sasok

1. diák: Bótor Zerind

2. diák: Dittrich Lili

3. diák: Móri László

4. diák: Szászi-Nemes Júlia

Felkészítő tanár(ok): Istvánder Annamária

 

  • A 2.b osztályból, 2017 február 6-án Mecseknádasdon megrendezett Megyei Sakk Diákolimpián korcsoportjában

II. helyezést ért el B. Garai Lehel,

III. helyezést ért el Balatoni Anna Gréta,

IV. helyezést ért el Őss Hanna,

VI. helyezést ért el Schubert Vilmos.

 

  • A Kockakobak matematikaverseny országos döntőjében a következő eredmények születtek:

 3. évfolyam: Kőhalmi László - országos 8. hely

 4. évfolyam: Pánovics Máté - országos 3. hely

 

  • Tóth Natasa Szonja, 2.a osztályos tanuló 2016. november 27-én a II. Megyer Autócentrum Fashion Dance Magyar Kupa Minősító Verseny és Csapatbajnokságon Rocky B Gyermek kategóriában ezüst minősítést ért el.

 

  • A Bolyai matematika csapatverseny országos döntőjében a következő eredmények születtek:

4. osztály

Matekos okosok csapata országos 11. hely

Csapattagok:

Jauck Péter

Maczonkai Nóra

Pánovics Máté

Sütő Zsigmond

Felkészítő: Garamszegi Rita

 

  • A Bolyai Anyanyelvi csapatverseny területi fordulóján a Betűtarolók (4.b osztály) csapat az I. helyet szerezte meg, ezzel az országos döntőbe jutottak.  Az országos döntőben a csapat végül is a 15. helyet szerezte meg.

Csapattagok:

Bagi Flóra

Füzes Délia

Maczonkai Nóra

Pánovics Máté

Felkészítő: Pusztai Ágnes

 

 

  • A Bolyai Matematika csapatverseny megyei fordulójának eredményei:

3. osztály
Matek bajnokok csapata 15. hely
Csapattagok:
Gergál-Máté Bence
Jankovits Miklós
Kőhalmi László
Nagy Máté
Felkészítő: Garamszegi Rita

4. osztály
Matekos okosok csapata 1. hely - országos döntőbe jutottak
Csapattagok:
Jauck Péter
Maczonkai Nóra
Pánovics Máté
Sütő Zsigmond
Felkészítő: Garamszegi Rita

 

  • Álmos Bence, 4.b osztályos tanuló a MISINA csúcstámadás 2016 kerékpár kategóriában 1. helyezett lett.

 

  • 2016. szeptember 29-én került megrendezésre a Diákolimpia atlétika többpróba körzeti versenye, ahol az intézményünket képviselő diákok nagyon szépen szerepeltek.

 

Eredmények:

 

II. korcsoport, fiú csapat: 1. hely

A csapat tagjai:

Csordás Botond  5.a

Feldusz András  5.b

Jauck Péter       4.b

Gáspár Marcell  4.b

Teszárik Márton 4.a

Sziptner Ádám   4.a

Egyéniben a 2. helyen végzett Jauck Péter, 4.b osztályos tanuló.

 

II. korcsoport, lány csapat: 4. hely

A csapat tagjai:

Csirke Petra      4.b

Rituper Míra      4.b

Pillinger Panna  4.a

Marczin Laura   3.a

Szegedi Judit    3.a

Szűcs Boglárka 3.b

Szanyi Borbála  3.b

Egyéniben a 3. helyen végzett Csirke Petra, 4.b osztályos tanuló.

 

Felkészítők: Pusztai Ágnes és Tóvári Sándorné.

  

 

2015/2016 

 

  • Böngész országos levelezőversenyen angol nyelvből 1. helyezést ért el a Kovács András, Tarr Bálint, Ungvári Zsombor (4.a) alkotta csapat, 3. helyezést ért el Szilágyi Gergő és Schiffer Ádám (4.a) párosa.

 

  • Böngész országos levelezőversenyen környezetismeretből 1. helyezést ért el csapatban Bálint Adél, Szabó Luca és Zinhóber Balázs (2.a).

 

  • Szegő Szonja, 3.a osztályos tanuló a Csigaház Megyei Aerobic versenyen csapatban 2., egyéniben 12. helyezést ért el.

 

  • Szegedi Judit, 2.a osztályos tanuló 1. helyezést ért el a Szentlőrincen megrendezésre került VI. Lőrinc kupa korosztályos sakk-versenyen.

 

  • Kalmár László Matematikaverseny országos döntőjében a következő eredmények születtek:

3. évfolyam: 27. hely Pánovics Máté

4. évfolyam: 8. hely Kis-Bogdán Ágota

Felkészítő: Garamszegi Rita

 

  • A Csorba Győző Könyvtár által szervezett megyei Olvasóversenyen elért eredmények:

1. hely Magyar Júlia 4.a

2. hely Paik Renáta 4.a

3. hely Schiffer Ádám 4.a

Felkészítő: Garamszegi Rita

 

  • Balatoni Anna Gréta, 1.b osztályos tanuló az "Apró Matematikusok" versenyén III. helyezést ért el.

 

  • A Budai városkapu által kiírt "Az év állatai" természetismeret versenyen Dittrich Lili (3.a), Szászi-Nemes Júlia (3.a), Kis Bogdán Ágota (4.a) és Koch Benedek (4.a) tanulók csapatversenyben 3. helyezést értek el.

 

  • Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny

 

2. évfolyam

megyei 4. hely Kőhalmi László

megyei 9. hely Paik Petra

 

3. évfolyam

országos 7. hely Pánovics Máté

megyei 6. hely Maczonkai Nóra

 

4. évfolyam

megyei 4. hely Schubert Bálint

megyei 5. hely Bali Leila

 

 

  • Bánki Donát Területi Matematikaverseny

 

3. évfolyam

1. hely Pánovics Máté

 

4. évfolyam

1. hely Kis-Bogdán Ágota

3. hely Holl Gábor

 

 

  • Környezetismeret verseny

 3. hely Mogyoró lopó mókusok csapata

Csapattagok: Kis-Bogdán Ágota, Koch Benedek, Dittrich Lili, Szászi-Vemes Júlia

 

  • A Vízmű rajzpályázatán Gergely Barna 2. helyezést, Oláh Kinga 3. helyezést ért el.

 

  • A Csorba Győző Könyvtár által szervezett versmondó versenyen Gergál-Máté Bence (2.b) 2. helyezést, Szanyi Borbála (2.b) 3. helyezést, Kovács Janka (3.b) 3. helyezést ért el, Füzes Délia (3.b) pedig különdíjas lett.

 

  •  Tóth Natasa, 1.a osztályos tanuló a II. Ernszt Fashion Dance MAGYAR KUPA Minősítő Táncverseny és Csapatbajnokságon Start C gyermek kategóriában aranyérmes lett. (2016. május 8., Pécs Lauber Dezső Sportcsarnok)

 

  • Az MM Publications kiadó országos "Fox Competition" versenyén a 3-4. osztályosok között 139 versenyzőből Pétersz Benedek (4.a) a 9., Magyar Júlia (4.a) a 11. helyezést érte el.

Felkészítő tanár: Fóti Nóra

 

  • Jauck Péter és Sebestyén Gergő, 3.b osztályos tanulók az U9-es Szivacskézilabda Megyebajnokságon csapattársaikkal 1. helyezést értek el.

 

  • Rankasz Ernő, 4.b osztályos tanuló a Tollaslabda Diákolimpia Országos Döntőjén 7. helyezést ért el.

 

  • Maros Róza, 3.a osztályos tanuló a Baján megrendezett Emel Úszókupán 100 m hátúszásban 1. helyezett lett.

 

  • A Bolyai Természettudományi Csapatverseny körzeti fordulóján 6. helyezést ért el a Balázs Emese, Simó F. Kata, Takács András, Tucsek Balázs, 3.b osztályos tanulókból álló csapat.

 

  • A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság által meghirdetett Víz Világnapi pályázaton a 3.a osztály csoportos kategóriában 3. díjat nyert, melyet a Baranya Megyei Önkormányzat Dísztermében vehetett át.

 

  • Maros Róza, 3.a osztályos tanuló a március 12-én megrendezett Delfin Kupán 50 m mell- és 50 m gyorsúszásban ezüstérmet, 100 méter vegyes-, 50 m hát- és 50 m pillangó úszásban pedig aranyérmet szerzett.

 

  • A Baján megrendezésre került BLSE Farsang Kupán tanítványunk, Lukács András, 2.a osztályos tanuló, a PMFC U8 -as csapatának tagja elnyerte a torna legjobb kapusának díját.

 

  • A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulójának eredményei:

2. évfolyam

2. hely Kőhalmi László - országos döntőbe jutott

10. hely Paik Petra 

Felkészítő: Mucsi Éva

 

3. évfolyam

2. hely Pánovics Máté - országos döntőbe jutott

3. hely Maczonkai Nóra

Csapatban 1. helyezés (Pánovics Máté, Maczonkai Nóra, Jauck Péter)

Felkészítő: Garamszegi Rita

 

4. évfolyam

1. Schubert Bálint - országos döntőbe jutott

2. Kis-Bogdán Ágota - országos döntőbe jutott

10. Bánky Botond

13. Holl Gábor

Csapatban 1. helyezés (Schubert Bálint, Kis-Bogdán Ágota, Bánky Botond)

Felkészítő: Garamszegi Rita

 

  • A Mecsekerdő Zrt. által meghirdetett  "Élményeim a Mecsekerdő erdészeti iskolában" c. rajzpályázaton  Farkas Emma, Kaponyi Benedek és Bótor Zerind, 3.a osztályos tanulók részesültek díjazásban.

 

  • A Diákolimpia megyei fordulóján Maros Róza, 3.a osztályos tanuló 50 m hátúszásban ezüstérmes, 50 m gyorsúszásban negyedik helyezett lett. A 36. Delfin-kupa bajnokságon 25 m pillangó úszásban 3. helyezést ért el.

 

  • A Regionális Tollaslabda Diákolimpián Rankasz Ernő (4.b) 3. helyezést ért el, így továbbjutott az országos döntőbe.

 

  • A 2015/2016. tanévi Sakk Diákolimpia  Baranya megyei csapatbajnokság versenyén 2. helyezést értek el a Deákos lányok. A csapat tagjai: Dobay Dalma, Szegedi Judit és Pajor Gréta.

 

  • Az iskolai vers-és prózamondó versenyen a következő eredmények születtek:

1. évfolyam: arany: Schubert Vilmos

                     ezüst: Tam Linda

                     bronz: Móri Márton

                     különdíj: Jauck Julianna

2. évfolyam: arany: Simon Petra

                    ezüst: Gergál Máté Bence

                    bronz: Szücs Boglárka

                    különdíj: Dobay Dalma, Bálint Adél, Karvaly Sára

3. évfolyam: arany: Füzes Délia Luca

                    ezüst: Szegő Szonja

                    bronz: Szalma Zsófi

                    különdíj:Balázs Emese, Zsidai Donát

4. évfolyam: arany: Fülöp Júlia

                    ezüst: Bali Leila

                   bronz: Nyuschal Szonja

                  különdíj: Eisenmann Hanna, Bánki Botond

 

  • Marczin Laura 2.a osztályos tanuló  a XII. Pécsi Torna Gálán az I. korcsoportban a Várkői torna gyakorlatot bemutató versenyzők között szerzett aranyérmet egyéniben és csapatban a KERÓ GYÖNGYSZEMEI csapat tagjaként.

 

  • Lukács András 2.a osztályos tanuló az U8-as BLFA Kupa 2016-on Somogyjádon, focicsapatával 2. helyezést ért el.

 

  • A Csorba Győző Könyvtár Csipkefa és Pinokkió Gyermekkönyvtára által meghirdetett "Világhírű magyar értékek" című rajzpályázaton Eisenmann Hanna (4.b) 1 helyezést, Nyuschal Szonja (4.b) 2. helyezést ért el.

 

  • Diákolimpia gyorskorcsolya városi-megyei bajnokságon,  Nógrádi Benjámin (4.b)  II. korcsoportban, rövidtávon 8. helyezést, hosszútávon 6. helyezést ért el és ezzel továbbjutott a középdöntőbe.

 

  • A KockaKobak matematikaverseny országos döntőjében a következő eredmények születtek:

3. évfolyam:

országos 1. hely - Pánovics Máté

felkészítő: Garamszegi Rita

4. évfolyam:

országos 8. hely - Schubert Bálint

országos 13. hely - Bánky Botond

felkészítő: Garamszegi Rita

 

  • Maros Róza, 3. a osztályos tanuló a 36. Delfin-kupa Bajnokságon 3. helyezést ért el 25 m-es pillangó úszásban.

 

  • A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulóján 4. helyezést ért el az OKOSKÁK csapata. A csapat tagjai: Bagi Flóra, Maczonkai Nóra, Pajor Gréta, Pánovics Máté. Ugyanezen a versenyen a következő eredmények születtek még:
    13. helyezést ért el a JÓ A NYELVTAN csapat - Dittrich Lili, Szászi-Nemes Julia, Fekecs Dalma, Czimmer Eszter 3.a osztályos tanulók; 14. helyezést ért el a KIRÁLYI NYELVTAN csapat - Sátori Sebestyén, Maros Róza, Zsidai Donát, Szalma Zsófia 3.a osztályos tanulók; a SZERENCSEMANÓK csapat a 21. helyen végzett, a csapat tagjai: Füzes Délia, Baranyai Lili, Horváth Zsombor, Kovács Janka.

 

  • Füzes Délia 3.b osztályos tanuló az AQUA-DIAPOLÓ KUPA Országos Szinkronúszó Versenyen 1. helyezést ért el.

 

  • Maros Róza, 3.a osztályos tanuló a Barcs úszókupán 50 méter pillangóúszásban ezüst, 50 méter mellúszásban bronz, 100 méter vegyes úszásban pedig szintén ezüst minősítést szerzett.

 

  • Iskolánk tanulói az idei évben is kiemelkedően szerepeltek a Bolyai matematika csapatverseny megyei fordulóján. Négy évfolyamon is országos döntőbe jutottak tanítványaink.

 Eredmények:

 3. évfolyam

 Matekosok csapat - megyei 1. helyezés (országos döntőbe jutottak)

Csapattagok: Maczonkai Nóra, Pánovics Máté, Jauck Péter, Sütő Zsigmond

Felkészítő: Garamszegi Rita

 Deákosok csapat - megyei 10. hely

Csapattagok: Farkas Emma, Sátori Sebestyén, Bótor Zerind, Kabak H. Barnabás

Felkészítő: Garamszegi Rita

 4. évfolyam

 Deák diák csapat - megyei 1. helyezés (országos döntőbe jutottak)

Csapattagok: Kis-Bogdán Ágota, Bánky Botond Kovács Norbert, Schubert Bálint

Felkészítő: Garamszegi Rita

 Prímszámok - csapat - megyei 14. hely

Csapattagok: Bali Leila, Holl Gábor, Ungvári Zsombor, Varga Dániel

Felkészítő: Garamszegi Rita

 

 

You shall not pass!