Pécsi Tudományegyetem

PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium
Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája

 

Hírek

Oldalak

Országos 1. helyezés a Kecske Kupán

 

2018 május 19-én rendezték meg Kecskeméten a Kecske Kupa matematika csapatverseny idei döntőjét.

Iskolánk egy ötödikes és egy hatodikos csapattal vett részt a küzdelemben.

Külön köszönjük a szülők áldozatos tevékenységét, amivel a gyerekek versenyre jutását segítették. (Nórit Ausztriából hozták el a versenyre, megérte!)

rovat: Egyéb

Márton Petra látványtánc sikere

Márton Petra, 1.b osztályos tanuló az Aranyszalag P.R.G.S.E. sportolója. Az egyesületben ritmikus gimnasztikát és látványtáncot lehet tanulni. Petra és két barátnője (Bíró Borka és Bíró Flóra - Koch V. Ált. Isk.) egy triót alkottak (Macskák). Ezzel a látványtánc gyakorlattal két kvalifikációs versenyt nyertek meg a kategóriájukban, így meghívást kaptak a Pulában (Horvátország) megrendezett tánc világbajnokságra.
rovat: Egyéb

Diákolimpia - Atlétika Országos Döntő

2018. június 1-én rendezték a Diákolimpia atlétika országos döntőjét Győrben, ahol IV. korcsoportos csapatunk nagyon szoros küzdelemben a 2. helyet szerezte meg. 
A csapat tagjai: Anton Vencel Tamás, Kaufmann Tamás, Szanyi Barnabás (Deák), Okorie Dávid, Papp Máté, Tóth Barnabás (I. Gyakorló).
 
Ezenkívül intézményünk tanulói a következő sikereket érték el::
lány 100m-es síkfutás 1. hely - Skriván Bíbor (Babits)
rovat: Egyéb

Természettudományos versenyeredmények

 

  • Herman Ottó Verseny - Országos döntő
    6.helyezés: Kis-Bogdán Ágota 6.a 

 

  • XXIX. Hevesy György Kárpát-medencei Kémiaverseny - Megyei forduló 
    9.helyezés: Reith Rómeó 8.a
    14.helyezés: Kiss Boglárka 8.a

 

  • Curie Kémiaverseny - Területi döntő
    10. helyezés: Szabó Luca 8.b
    17. helyezés: Barics Dominika 8.b

 

rovat: Egyéb

Nyikos Patrik újabb sakk sikere

Nyikos Patrik 1.a osztályos tanuló az I. Sopiane Sakktornán I. korcsoportos fiú kategóriában III. helyezést ért el, az egyéni ifjúsági rapid sakkverseny-sorozaton I. korcsoportos fiú kategóriában szintén III. helyezett lett.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

A Böngész országos levelezőverseny eredményei

A Böngész országos levelezőversenyén az alábbi eredmények születtek: 
- angol nyelvből egyéni kategóriában: Tarrósy Iván (4.b) 1. helyezést ért el, csapatban Bálint Adél, Dobay Dalma és Zinhóber Balázs (4.a) 1. helyet, Paik Petra, Szabó Luca és Tarr Júlia (4.a) 2. helyet, valamint Dóra Luca és Szegedi Judit (4.a) 8. helyet ért el.
- környezetismeretből Bálint Adél és Zinhóber Balázs (4.a) 3. helyezést szerzett.
 
rovat: Egyéb

Határtalanul 2018 - Erdélyben kirándult a 7.b osztály

Erdély, 2018. május 7-10.  -   7.b osztály

 

A 7.b osztály erdélyi kiránduláson vett részt Érmelléken, Bihar és Fehér megyében.

Kirándulást tettünk a Pádis-fennsíkon, Arany János és Ady Endre nyomában jártunk Érmindszenten és Nagyszalontán. Meglátogattuk a híres Nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégiumot, a tordai sóbányát, valamint a Medve- és eszkimóbarlangot.

Élveztük a helyiek vendégszeretetét és a különleges erdélyi ízeket.

rovat: Egyéb

Körbirodalom Lázár Ervin prózamondó verseny

A Körbirodalom Lázár Ervin prózamondó versenyen a következő eredmények születtek:

Pámer Alíz, 3.b osztály III. helyezett

Széder Fanni, 3.b osztály oklevelet kapott

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Fődi Balázs és Pajor Bertalan páros tenisz sikere

A Fődi Balázs (4.a) és Pajor Bertalan (3.b) alkotta páros a Megyei Tenisz Diákolimpián a Deák Ferenc Gyakorló Iskolát képviselve a II. korcsoportban 2. helyezést ért el, így bejutott a Tenisz Diákolimpia Országos Döntőjére (május 30. Balatonboglár).

Gratulálunk!

 

 

rovat: Egyéb

A Kálmár László Matematikaverseny megyei fordulójának eredményei

A Kálmár László Matematikaverseny megyei fordulóján a következő eredmények születtek:
 
3. évfolyam
6. hely Balatoni Anna
 
4. évfolyam
4. hely Kőhalmi László
6. hely Jankovits Miklós
6. hely Paik Petra
 
5. évfolyam
16. hely Maczonkai Nóra
 
6. évfolyam
2. hely Schubert Bálint (országos döntőbe jutott)
6. hely Kis-Bogdán Ágota
 
8. évfolyam
7. hely Le Pálma Ahn Dao 
rovat: Egyéb

Apró matematikusok versenye

Apró matematikusok versenye
 
1. évfolyam
6. helyezett - Gál Marcell 1.b
Felkészítő: dr. Tarnai Istvánné
 
2. évfolyam
6. helyezett - Kossár Benedek 2.a
Felkészítő: Garamszegi Rita
 
Gratulálunk!

 

 

rovat: Egyéb

Környezetünk - egészségünk vetélkedő

A PTE Gyakorló Általános Iskola által meghirdetett Környezetünk - egészségünk vetélkedőn 1. helyezést, és különdíjat nyert csapatunk, tagjai: Kazareczki Zsófia, De Blasio Massimo, Szabó Olivér, Varga Barna.

Gratulálunk!

 

 

rovat: Egyéb

Zinhóber Balázs 3. helyezett

A Csorba Győző Könyvtár által meghirdetett  városi olvasóversenyen a 4. osztályosok kategóriájában Zinhóber Balázs 3. helyezett lett.
Eredményéhez gratulálunk!
 
rovat: Egyéb

Föld Napja 2018

Az idei Föld napja megemlékezést 2018. április 24-én rendeztük meg a PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Óvoda Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája tagintézményében, melynek idei különlegessége, hogy a délutáni vetélkedőkre meghívtuk az összevont intézmény másik tagintézményének felső tagozatos vendégcsapatait is. A három részből álló vetélkedőn először játékos írásbeli feladatsort oldottak meg az 5. 6. 7. és 8.

rovat: Egyéb

Tamaskó Milán Zsombor karate ezüstérme

A Szlovákiában Ekecsen 2018. április 28-án megrendezésre kerülő nemzetközi Major Cup kyokushin karate versenyen Tamaskó Zsombor Milán 1.a osztályos tanuló ezüstérmet szerzett.
 
Gratulálunk!
rovat: Egyéb

Kis-Bogdán Ágota és Pánovics Máté újabb matematika versenysikere

A Szabadkán megrendezésre kerülő 5. Nemzetközi Magyar Matematika Versenyen iskolánk tanulói szép sikert értek el. 
Pánovics Máté 5.o. tanuló 13., míg Kis-Bogdán Ágota 6.o. tanuló 9. helyezést ért el öt ország diákjai között. Eredményükkel kivívták a zsűri dicséretét.

Gratulálunk a kiváló teljesítményükhöz!

rovat: Egyéb

Madarak-Fák Napja verseny

Az idei tanévben március 23-án rendezték meg a Madarak-Fák Napja verseny megyei fordulóját, melyen iskolánk tanulóinak csapata a 8. helyezést érte el. Csapatunk tagjai: Balázs Ferenc Csongor (7.b), Paik Renáta (6.a) és Balázs Emese Laura (5.b) voltak. Szeretettel gratulálunk nekik a szép eredményhez!

rovat: Egyéb

Sikeres szereplés a Mátyás király vetélkedőn

Mátyás király vetélkedő
 
Csapatban: 3. helyezés NONORESZ csapat
Csapattagok: Kőhalmi Eszter, Kontrohr Noémi, Pálfi Orsolya 2.a osztályos tanulók.
 
Egyéniben:
2. hely: Bálint Adél 4.a
3. hely: Széder Fanni 3.b
3. hely: Bagi Samu 3.b
Dicséret: Bálint Gréta 2.a
 
Gratulálunk!
 
rovat: Egyéb

Oldalak

You shall not pass!