Pécsi Tudományegyetem

PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium
Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája

 

Hírek

Oldalak

Bányai Zalán tenisz ezüstérme

Bányai Zalán, 2.b osztályos tanuló ezüstéremet szerzett a 2018. március 17. napján megrendezésre került PVTC Kupán. 

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Kilner Panna országos 10. felnőtt latin táncban

Kilner Panna, 12.c osztályos tanuló táncpartnerével, Szűcs Dáviddal 34 párosból a 10. helyet szerezte meg a Felnőtt Latin Ranglistán Székesfehérváron.

Gratulálunk!

 

rovat: Egyéb

Good Knights

Iskolánk "Good Knights" csapata 2. helyezést ért el az angol nyelvű városi Sebők Gábor Emlékversenyen. A versenyhez készített projekt győztes lett a zsűri döntése alapján, és az Excalibur történethez készített jelenetet a közönség 3. hellyel jutalmazta.

A csapat tagjai: Magyar Júlia (6.a), Pétersz Penedek (6.a), Tarrósy Áron (6.b) és Bursac Mia (6.b)

Felkészítő tanárok: Fóti Nóra, Kiss Judit és Pénzár Ágnes

 

rovat: Egyéb

Feldusz András bronzérmes mezei futásban

Feldusz András, 6.b osztályos tanuló a Diákolimpia mezei futás megyei döntőjén 3. helyezést ért el.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

2. helyezés a Sebők Gábor Emlékversenyen

A Sebők Gábor Emlékversenyen a 6.a és 6.b osztály közös csapata 2. helyezést ért el. A csapat tagjai: Magyar Júlia, Bursac Mia, Pétersz Benedek, Tarrósy Áron.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Rankasz Ernő diákolimpia sikere

Rankasz Ernő, 6.b osztályos tanuló a Kiskunfélegyházán megrendezett Tollaslabda Diákolimpia Országos Döntőn a III. korcsoportban 2. helyezést ért el. Ernő a Multialarm SE versenyzője, edzője Orosz Gábor.

Gratulálunk!

 

 

rovat: Egyéb

Jankovits Miklós zongora sikere

Jankovits Miklós, 4.b osztályos tanuló a IX. Nemzetközi Zeneiskolai Tanulmányi Versenyen I. korcsoportban partnerével a kétkezes zongora versenyszámban I. helyezést ért el, és a zsűri különdíját is elnyerte.

Gratulálunk!

 

rovat: Egyéb

Sikeres szereplés a Bolyai természettudományos csapatverseny országos döntőjében

A Bolyai Természettudományos Csapatverseny országos döntője 2018. március 10-én került megrendezésre Budapesten, melyen iskolánkat két csapat is képviselte. A 4. osztályos "Környezet bajnokok" csapat 3. helyezést ért el, míg a 8. osztályos "Természetesen" csapat a 10. helyet szerezte meg.

 

A csapatok tagjai:

'Környezet bajnokok" csapat tagjai : Paik Petra, Kőhalmi László András ,Lukács András Zalán,  Zinhóber Balázs 

rovat: Egyéb

Tamaskó Zsombor Milán karate aranyérme

A Dunaszerdahelyen 2018. március 25-én megrendezésre került Slovakian Open nemzetközi karate versenyen Tamaskó Zsombor Milán, 1.a osztályos tanuló aranyérmet szerzett és egyben elnyerte a Szlovák Bajnok címet is.

Gratulálunk! 

 

rovat: Egyéb

Sikeres szereplés a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulójában

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulójának eredményei:

 

2. évfolyam

3. hely Kőhalmi Eszter

14. hely Márkus Tamás

 

3. évfolyam

14. hely Jauck Julianna

15. hely Balatoni Anna

 

4. évfolyam

1. hely Kőhalmi László

9. hely Paik Petra

Csapatban: megyei 2. hely

A csapattagok: Kőhalmi László, Paik Petra, Jankovits Miklós

 

5. évfolyam

6. hely Pánovics Máté

10. hely Maczonkai Nóra

 

6. évfolyam

2. hely Kis-Bogdán Ágota

rovat: Egyéb

Spengler Jázmin és Melis Regina táncos aranyérme

A Kozármislenyben megrendezésre került II. Aranyszalag Látványtánc Versenyen Spengler Jázmin és Melis Regina 1.a osztályos tanulók csoportos első helyezést értek el.
Gratulálunk!

 

rovat: Egyéb

A 4.b-sek versenyeredményei

Csete Barnabás 4.b osztályos tanuló csapatával a Megyei Diák Sakkolimpiát megnyerte, és továbbjutott az országos fordulóba.

 

Jankovits Miklós 4.b osztályos tanuló a IX. Nemzetközi Zeneiskolai Tanulmányi Versenyen I. korcsoportban partnerével a kétkezes zongora versenyszámban I. helyezést ért el, és a zsűri különdíját is elnyerte.

 

Klesch Márkó 4.b osztályos tanuló eredményei:

2017-ben az egyesülete az év legeredményesebb sportolójának választotta.

Nyugat-magyarországi diák kötöttfogású birkózó bajnokságon III. helyezett lett.

rovat: Egyéb

Kőhalmi László országos 3. helyezett matematikában

A Bátaszéki Matematikaverseny országos döntőjében Kőhalmi László, 4. osztályos tanuló az előkelő 3. helyet szerezte meg.

Gratulálunk a szép eredményhez!

rovat: Egyéb

Oláh Florina 3. helyezett olasz versenyen

A PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium által megrendezett olasz nyelvi kiejtési versenyen Oláh Florina, 12.a osztályos tanuló 3. helyezést ért el.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Tamaskó Zsombor Milán karate bronzérme

Tamaskó Zsombor Milán, 1.a osztályos tanuló 3. helyezést ért el 2018. február 24-én a horvátországi Samoborban megrendezett nemzetközi Krokič Karate Kupán.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Kilner Panna területi bajnok

Kilner Panna, 12.c osztályos tanuló táncpartnerével, Szűcs Dáviddal megnyerte a Pest-megyei Területi Bajnoksàgot latin tánc ifi A kategóriàban.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Sikeres szereplés a Bolyai természettudományos csapatversenyen

2018. február 22-én a Bolyai természettudományos csapatverseny területi döntőjén a következő eredmények születtek:

 

4.osztály: I. hely (országos döntőbe jutottak)

csapattagok: Paik Petra, Kőhalmi László, Lukács András, Zinhóber Balázs

 

5. osztály:  VI. hely

csapattagok: Maros Róza, Bótor Zerind, Mészáros Áron, Móri László

rovat: Egyéb

Parasport nap az iskolában

Intézményünk is csatlakozott az első Magyar Parasport Napja eseménysorozathoz.

rovat: Egyéb

Oldalak

You shall not pass!