Pécsi Tudományegyetem

PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium
Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája

 

Hírek

Oldalak

Schwarz Botond versenyeredményei

Schwarcz Botond, 10.a osztályos tanuló triatlon és úszás versenyeredményei:

2016.08.07. IV. Orfű - Fitt Pécsi tó Körbeúszás (4,2 Km) 2. hely

2016.11.06. V. Döke félmaraton. Váltó 1. hely

2016.11.26-27. XIV. Nemzetközi Halászlé Kupa Úszóverseny, Baja: 200 gyors bronz, 200 vegyes bronz, 100 gyors bronz, 100 vegyes ezüst, 50 pillangó ezüst

2016.12.17-18. Cikluszáró Pécs, 200m gyors bronz, 100m pillangó bronz,

2016.12.17-18. Cikluszáró Kaposvár, 100m gyors bronz, 400m gyors ezüst

Gratulálunk a szép eredményekhez!

rovat: Egyéb

Katona VIrág és Mudik Fanni nemzetközi versenysikere

Katona Virág (10.A) és Mudik Fanni (9.A) az Aerobic HUN Open nemzetközi versenyen csapatban 3. helyezést értek el, a Magyar Kupa döntőn pedig 2. helyezett lett csapatuk.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Hortay Csenge EB 4. helyezett

Hortay Csenge, 10.a osztályos tanuló 4. helyezést ért el a Látványtánc Európa bajnokságon.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Sikeres szereplés a KockaKobak Matematikaverseny országos döntőjén

A Kockakobak matematikaverseny országos döntőjében a következő eredmények születtek:

 

3. évfolyam

Kőhalmi László - országos 8. hely

 

4. évfolyam

Pánovics Máté - országos 3. hely

 

6. évfolyam

Böhm Hanna - országos 10. hely

 

Gratulálunk a szép eredményekhez!

rovat: Egyéb

Nemzeti gyásznap

„Fáradtságom adom az esti árnynak,

Színeimet vissza a szivárványnak.

Megnyugvásom a tiszta, csöndes égnek,

Mosolygásom az őszi verőfénynek.

A holtom után ne keressetek,

Leszek sehol - és mindenütt leszek.”

 

rovat: Egyéb

Sikeres szereplés a Dischka Győző Megyei Fizikaversenyen

A decemberben megrendezett Dischka Győző Megyei Fizikaversenyen iskolánk három tanulója kiválóan szerepelt. A 16 résztvevő közül

Fekete András (8.b) első helyezett,
Kis-Bogdán Kolos (8.b) második helyezett,
Jauck Viktória (8.b) negyedik helyezett lett.

Eredményükhöz szívből gratulálunk!

 

rovat: Egyéb

Ebédbefizetés márciusra

A befizetéssel kapcsolatos információk elérhetőek ide kattintva.

rovat: Egyéb

Szabó Benedek különdíjas

Szabó Benedek, 6.b osztályos tanuló Különdíjat kapott a "Művészet. Misztikum. Mind-mind ablakok" című Vasarely Victor életművéhez kapcsolódó pályázaton.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

A Deák Nyelvi Verseny eredményei, eredményhirdetés

Az eredmények, illetve feladatlapok és javítási útmutatók megtekinthetők IDE KATTINTVA.

rovat: Egyéb

Szilárd Alíz 1. helyezett a megyei Kazinczy Szépkiejtési Versenyen

A Kodály Zoltán Gimnázium által december 13-án megrendezett megyei Kazinczy Szépkiejtési Versenyen Szilárd Alíz, 11.a osztályos tanuló 1. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: dr. Alkonyiné Pethő Zsuzsanna

Gratulálunk!

 

rovat: Egyéb

"REFIREÁL" természettudományos versenysikerek

2016. november 30-án megyei szinten megrendezett „REFIREÁL” Természettudományos Versenyen a 16 nevezett csapat közül iskolánk a tavalyihoz hasonlóan szép sikereket ért el:

 

1. helyezés: DEÁK: Gondolkodók csapata

•Révész Anna (8.a)

•Rittmann Richárd (8.a)

•Polai Miklós (7.a)

2. és 3. helyen holtversenyben iskolánk egy másik csapata (Deák 8) és a Koch Valéria Iskola egyik csapata végzett.

A Deák 8 csapat tagjai:

•Kis-Bogdán Kolos (8.b)

•Fekete András (8.b)

•Márton Bálint (7.a)

rovat: Egyéb

Tóth Natasa Szonja Fashion Dance ezüst minősítést ért el

Tóth Natasa Szonja, 2.a osztályos tanuló 2016. november 27-én a II. Megyer Autócentrum Fashion Dance Magyar Kupa Minősító Verseny és Csapatbajnokságon Rocky B Gyermek kategóriában ezüst minősítést ért el.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Schiffer Ádám 1, helyezett thai-boxban

Schiffer Ádám (5.a) a mohácsi Thai-Box Gálán első helyezést ért el.

Gratulálunk!

 

rovat: Egyéb

Lukács Lívia első helyezett egyéniben és párosban is

Lukács Lívia, 11.C osztályos tanuló november 19-21. között a 18 éves korosztálynak kiírt országos I. kategóriás tenisz versenyen vett részt Budapesten.

Nagyszerű szerepléssel egyéniben és párosban is első helyezett lett.

Gratulálunk!

 

rovat: Egyéb

Sikeres szereplés a Bolyai Anyanyelvi csapatversenyen

A Bolyai Anyanyelvi csapatverseny területi fordulóján a Betűtarolók (4.b osztály) csapat az I. helyet szerezte meg, ezzel az országos döntőbe jutottak.  Az országos döntőben a csapat végül is a 15. helyet szerezte meg.

 

Gratulálunk a szép eredményhez!

 

Csapattagok:

Bagi Flóra

Füzes Délia

Maczonkai Nóra

Pánovics Máté

 

Felkészítő: Pusztai Ágnes

rovat: Egyéb

A Bolyai matematika csapatverseny országos döntőjének eredményei

A Bolyai matematika csapatverseny országos döntőjében a következő eredmények születtek:

 

4. osztály

Matekos okosok csapata országos 11. hely

Csapattagok:

Jauck Péter

Maczonkai Nóra

Pánovics Máté

Sütő Zsigmond

Felkészítő: Garamszegi Rita

 

5. osztály

Deák 5/1 csapata országos 4. hely

Csapattagok:

Kis-Bogdán Ágota

Schubert Bálint

Bánky Botond

Kovács Norbert

Felkészítő: Lovas Zoltán

rovat: Egyéb

A 4.a osztály közlekedésbiztonsági programon vett részt

A 4.a osztály november 17-én a Zsályaliget élményparkban közlekedésbiztonsági programon vett részt.

rovat: Egyéb

A 3.b-s "Bölcs Baglyok" az elsők

A Jankovits Miklós, Kis Bence Gyula, Pókecz-Kovács Péter, 3.b osztályos tanulókból álló "Bölcs Baglyok" csapat 1. helyezést szerzett a Csorba Győző Könyvtár Körbirodalom Gyermekkönyvtára által rendezett "Ismered Csorba Győzőt?" elnevezésű vetélkedőn.

Felkészítő tanár: dr. Béli Gáborné

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Két 1. és egy 2. helyezés a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulójában

A Bolyai Matematika csapatverseny megyei fordulóján két csapatunk is I. helyet szerzett, ezzel az országos döntőbe jutottak.

Gratulálunk a szép eredményhez!

 

Eredmények:

 

3. osztály

Matek bajnokok csapata 15. hely

Csapattagok:

Gergál-Máté Bence

Jankovits Miklós

Kőhalmi László

Nagy Máté

Felkészítő: Garamszegi Rita

 

4. osztály

rovat: Egyéb

Katona Virág és Mudik Fanni újabb aerobik versenysikere

 

Katona Virág (10.A) és Mudik Fanni (9.A) a HUN Open nemzetközi aerobik versenyen csapatban 3. helyet, a Magyar Kupa döntőn pedig csapatban 2. helyet szereztek.

 

rovat: Egyéb

Oldalak

You shall not pass!