Pécsi Tudományegyetem

PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium
Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája

Hírek

Oldalak

Kis-Bogdán Kolos és Fekete András fizika versenysikere

A Jedlik Ányos Országos Fizikaverseny országos döntőjében Kis-Bogdán Kolos III., Fekete András pedig V. díjas lett. Mindketten a 8.b osztály tanulói.

Eredményükhöz szívből gratulálunk!

 

rovat: Egyéb

Sikeres szereplés a Szabó Magda emlékére szervezett Szigetkék csapatversenyen

A Csorba Győző Könyvtár Pinokkió Gyermekkönyvtára által Szabó Magda emlékére szervezett Szigetkék 3 fordulós csapatversenyén 36 csapatból:

Móri László - Le David Thanh-Dat  II. helyezést,

Bálint Adél - Szegedi Judit   III. helyezést,

Czimmer Eszter-Fekecs Dalma   III. helyezést,

Horváth Cintia- Pusztai Gerda    IV. helyezést,

Sátori Sebestyén-Zsidai Donát   V. helyezést ért el.

rovat: Egyéb

Országos 1. helyezés a Bolyai Természettudományi Csapatversenyen

Az idén ismét nagy sikert aratott iskolánk a Bolyai Természettudományi Csapatversenyen. A területi szép eredmények után a DEÁK 8 nevű csapatunknak sikerült megnyerni az országos döntőt is Budapesten, így iskolánk másodszor szerzett arany érmet ezen a neves országos versenyen. 

A csapat tagjai: Kis-Bogdán Kolos (8.b), Fekete András (8.b), Révész Anna (8.a) és Rittmann Richárd (8.a)

rovat: Egyéb

Kémia és természetismeret versenysikerek

 

A Curie Kémiaverseny területi fordulójának eredményei:

A 8. osztályosok versenyében 4. helyezést ért el Kis-Bogdán Kolos 8.b osztályos tanuló, 5. helyezett lett Rittmann Richárd, aki a 8.a osztály tanulója.

 

 

A Herman Ottó Verseny országos döntőjében iskolánkat a következő tanulók képviselhetik júniusban:

rovat: Egyéb

Schiffer Ádám dobogós thai-boxban

Schiffer Ádám (5.a) nemzetközi thai-box versenyen harmadik helyezést ért el.

Gratulálunk szép teljesítményéhez!

rovat: Egyéb

Kilner Panna újabb táncos sikere

Kilner Panna, 11.c osztályos tanuló táncpartnerével, Bánáti Marcellel újra az 1. helyen végzett. Ezúttal az I. Sundance Kupa versenyen sikerült a győzelem, ifi C latin kategóriában.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Kövesdi Méda aerobik sikerei

Kövesdi Méda, 9.a osztályos tanuló, iskolánkat képviselve március 4.-én az Aerobik Diákolimpia elődöntőjén Budaörsön 2. helyezést ért el, majd április 25.-én az Országos Döntőben Szarvason az előkelő 4. helyet szerezte meg.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Klesch Márkó országos 3. helyezett birkózásban

Klesch Márkó, 3.b osztályos tanuló Diákolimpia Országos III. helyezést ért el kötöttfogású birkózás sportágban.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Grassy Dóra judo eredményei

Grassy Dóra, 10.a osztályos tanuló 2017-es judo eredményei:

 

EBMEX- kupa ifjúsági válogató- Miskolc: 3.helyezés

Magyar Köztársaság- kupa; Veszprém: 7.helyezés (Ifjúsági)

Nemzetközi Bajnokság- Lendva: 3.helyezés (Felnőtt korosztály)

Vidék Bajnokság- Barcs: 1.helyezés (Ifjúsági)

 

Gratulálunk a szép eredményekhez!

 

rovat: Egyéb

Bánki Donát Területi Matematikaverseny

Bánki Donát Területi Matematikaverseny

 

3. évfolyam

Kőhalmi László - 1. hely

Felkészítő: Garamszegi Rita

 

4. évfolyam

Maczonkai Nóra - 2. hely

Pánovics Máté - 3. hely

Felkészítő: Garamszegi Rita

 

5. évfolyam

Sándor György - 2. hely

Felkészítő: Lovas Zoltán

 

Gratulálunk a szép eredményekhez!

rovat: Egyéb

Pangea Orchidea Matematikaverseny országos döntő

Pangea Orchidea Matematikaverseny országos döntő
4. évfolyam
Pánovics Máté - országos 2. hely
Felkészítő tanár: Garamszegi Rita
 
Gratulálunk a szép eredményhez!
rovat: Egyéb

Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntő

Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntő

 

4. évfolyam

Pánovics Máté - országos 4. hely

Felkészítő: Garamszegi Rita

 

5. évfolyam

Kis-Bogdán Ágota - országos 31. hely

Felkészítő: Lovas Zoltán

 

Gratulálunk a szép eredményekhez!

 

rovat: Egyéb

Környezetismereti versenysiker

A Budai Városkapu által szervezett környezetismereti versenyen  a Dunai hajósok csapat második helyezést ért el. Csapattagok: Mucsi Zsófia 3.b, Kis Bence Gyula 3.b, Szászi-Nemes Júlia 4.a, Mészáros Áron 4.a. A DuNna csapat harmadik helyezést ért el. Csapattagok: Bálint Adél 3.b, Zinhóber Balázs 3.b, Füzes Délia 4.b, Pajor Gréta 4.b. 

rovat: Egyéb

Katona Virág és Mudik Fanni aerobik-sikere a Szlovák Openen

Április 7-8-ig került megrendezésre a Szlovak Open nemzetközi aerobik verseny. Mudik Fanni (9.A) és Katona Virág (10.A) tanulók AD kategóriában 2., valamint SA-ban 3. helyezést értek el.

Gratulálunk!

rovat: Egyéb

Frank Cintia újabb aerobik-sikerei

Frank Cintia, 11.c osztályos tanuló harmadmagával újra szép aerobik-sikereket ért el. Az év első országos bajnokságán, a Magyar Kupa 1. fordulójában felnőtt trió kategóriában az 1. helyet szerezték meg, majd a Szlovák Openen ugyanebben a kategóriában szintén az 1. helyen végeztek.

A csapat további tagjai: Erdősi Dániel (volt Deákos tanuló) és Varga Dorottya

Felkészítők: Csatáry Kinga, Szilvás Angéla

Gratulálunk a szép eredményekhez!

rovat: Egyéb

Tudnivalók a tanulói tankönyvtámogatásról

A normatív támogatás igénylésének feltételei

Jogszabályi rendelkezések alapján normatív támogatásban részesülhet az a tanuló, aki

•tartósan beteg (szakorvos igazolja vagy a magasabb összegű családi pótlék),

•sajátos nevelési igényű (szakértői, rehabilitációs bizottság igazolja),

mozgásszervi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos,

rovat: Egyéb

A Kalmár László Matematikaverseny eredményei

A Kalmár László Matematikaverseny eredményei:

 

3. évfolyam

1. hely Gergál-Máté Bence  (országos döntőbe jutott)

3. hely Kőhalmi Lászó  (országos döntőbe jutott)

 

4. évfolyam

3. hely Maczonkai Nóra (országos döntőbe jutott)

 

5. évfolyam

2. hely Schubert Bálint  (országos döntőbe jutott)

5. hely Sándor István György

9. hely Kis-Bogdán Ágota

15. hely Bali Leila

A csapat megnyerte a megyei döntőt.

Felkészítő tanár: Lovas Zoltán, Kis-Bogdán András

 

6. évfolyam

rovat: Egyéb

A Kenguru matematikaverseny eredményei

A Kenguru Matematikaverseny eredményei:

 

2. évfolyam

Háry Eliza megyei 15. hely

 

3. évfolyam

Kőhalmi László megyei 2. hely

Nagy Máté megyei 6. hely

Paik Petra megyei 10. hely

 

4. évfolyam

Jauck Péter megyei 1. hely, országos 22. hely

Pánovics Máté megyei 2. hely

Bótor Zerind megyei 5. hely

Farkas Emma megyei 7. hely

Sütő Zsigmond megyei 8. hely

 

5. évfolyam

Kis-Bogdán Ágota megyei 7. hely

Bali Leila megyei 14. hely

 

6. évfolyam

rovat: Egyéb

Katona Virág és Mudik Fanni Aerobik Magyar Kupa sikere

Aerobik Magyar Kupa I. forduló Budapest: Katona Virág (10.A) és Mudik Fanni (9.A) Aerodance egységben 1. helyezést, míg SA csapatban 2. helyezést értek el.

Gratulálunk!

 

rovat: Egyéb

Oldalak

You shall not pass!