Sajtóközlemény

Szeptember 13-án, vasárnap este a PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Deák Ferenc Iskola egyik pedagógusának pozitív eredményt hozott a koronavírus tesztje. Ő már a múlt héten nem volt iskolában, szeptember 5 óta táppénzen van. A járási népegészségügyi osztály tisztiorvosának közreműködésével azt a hét osztályt, akikkel szeptember 3-án és 4-én még volt órája, hazabocsátotta ma reggel az iskola. Természetesen amíg a szülők nem tudnak értük jönni, felügyeletet biztosít a diákok számára az intézmény. Az osztályok és az érintett tanárral kontaktált további öt pedagógus egy hétre járványügyi megfigyelés alá kerülnek, és ez alatt az idő alatt digitális oktatást rendelnek el számukra. Az intézmény a köznevelési intézmények számára kiadott eljárásrend szerint azonnal megtette a szükséges lépéseket, az iskolában folyamatos a fertőtlenítés.