Pécsi Tudományegyetem

PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája

 

A tanév rendje

Nyomtatóbarát változatPDF változat

Szorgalmi időszak

Első taní­tási nap: 2019. szeptember 2.

Utolsó taní­tási nap: 2020. június 15.

Utolsó tanítási nap a 12. évfolyamon: 2020. április 30.

Az első félév vége: 2020. január 24.

Az első félévi bizonyítvány kiadása: 2020. január 31.

 

Taní­tási szünetek

Őszi szünet: 2019. október 28-tól november 3-ig. (A szünet utáni első tanítási nap: november 4.)

Téli szünet: 2019. december 21-től 2020. január 5-ig. (A szünet utáni első tanítási nap: 2020. január 6.)

Tavaszi szünet: 2020. április 6-14-ig. (A szünet utáni első tanítási nap: április 15.)



Érettségi vizsgaidőszakok, vizsganapok

1.  

A2019.évioktóber–novemberiírásbeliérettségivizsgák

 

 

A

B

C

1.

Emelt szintű írásbeli érettségi vizsga

Középszintű írásbeli érettségi vizsga

Időpont

2.

nemzetiségi nyelv és irodalom

nemzetiségi nyelv és irodalom

2019. október 11., 8.00

3.

magyar nyelv és irodalom

magyar nyelv és irodalom, magyar mint idegen nyelv

2019. október 14., 8.00

4.

földrajz

földrajz

2019. október 14., 14.00

5.

matematika

matematika

2019. október 15., 8.00

6.

latin nyelv, héber nyelv

latin nyelv, héber nyelv

2019. október 15., 14.00

7.

történelem

történelem

2019. október 16., 8.00

8.

francia nyelv

francia nyelv

2019. október 16., 14.00

9.

angol nyelv

angol nyelv

2019. október 17., 8.00

10.

kémia, gazdasági ismeretek, katonai alapismeretek

kémia, katonai alapismeretek, természettudomány, pszichológia

2019. október 17., 14.00

 

11.

ágazati és ágazaton kívüli szakmai vizsgatárgyak, vizuális kultúra

ágazati és ágazaton kívüli szakmaivizsgatárgyak,vizuális kultúra

 

2019. október 18., 8.00

12.

filozófia

2019. október 18., 14.00

13.

német nyelv

német nyelv

2019. október 21., 8.00

 

14.

 

belügyi rendészeti ismeretek

mozgóképkultúra és médiaismeret,dráma,belügyi rendészetiismeretek

 

2019. október 21., 14.00

15.

informatika

informatika

2019. október 22., 8.00

 

16.

orosz nyelv, egyéb, más vizsganapon nem szereplő nyelvek

orosz nyelv, egyéb, más vizsganapon nem szereplő nyelvek

 

2019. október 22., 14.00

17.

olasz nyelv

olasz nyelv

2019. október 24., 8.00

18.

biológia, társadalomismeret

biológia

2019. október 24., 14.00

19.

spanyol nyelv

spanyol nyelv

2019. október 25., 8.00

20.

fizika, ének-zene

fizika, ének-zene, művészettörténet

2019. október 25., 14.00

 

2.  

A2019.évioktóber–novemberiszóbeliérettségivizsgák

 

 

A

B

C

1.

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsga

Középszintű szóbeli érettségi vizsga

Időpont

2.

szóbeli vizsgák

2019. november 7–11.

3.

szóbeli vizsgák

2019. november 18–22.

 

3.  

A2020.évimájus–júniusiírásbeliérettségivizsgák

 

 

A

B

C

1.

Emelt szintű írásbeli érettségi vizsga

Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Időpont

2.

magyar nyelv és irodalom

magyar nyelv és irodalom, magyar mint idegen nyelv

2020. május 4., 8.00


 

 

3.

matematika

matematika

2020. május 5., 8.00

4.

történelem

történelem

2020. május 6., 8.00

5.

angol nyelv

angol nyelv

2020. május 7., 8.00

6.

német nyelv

német nyelv

2020. május 8., 8.00

7.

nemzetiségi nyelv és irodalom

nemzetiségi nyelv és irodalom

2020. május 11., 8.00

8.

kémia

kémia

2020. május 12., 8.00

9.

földrajz

földrajz

2020. május 12., 14.00

10.

biológia

biológia

2020. május 13., 8.00

11.

társadalomismeret

2020. május 13., 14.00

 

12.

ágazati szakmai vizsgatárgyak, ágazaton belüli specializáció szakmai vizsgatárgyak

ágazati szakmai vizsgatárgyak, ágazaton belüli specializáció szakmai vizsgatárgyak

 

2020. május 14., 8.00

13.

informatika

2020. május 15., 8.00

14.

ének-zene, belügyi rendészeti ismeretek

ének-zene, művészettörténet, belügyi rendészeti ismeretek

2020. május 15., 14.00

15.

informatika

2020 május 18., 8.00

16.

latin nyelv, héber nyelv

latin nyelv, héber nyelv

2020. május 18., 14.00

17.

fizika

fizika

2020. május 19., 8.00

18.

vizuális kultúra

vizuális kultúra

2020. május 19., 14.00

19.

francia nyelv

francia nyelv

2020. május 20., 8.00

20.

filozófia

2020. május 20., 14.00

21.

spanyol nyelv

spanyol nyelv

2020. május 21., 8.00

22.

mozgóképkultúra és médiaismeret, dráma

2020. május 21., 14.00

 

23.

orosz nyelv, egyéb, más vizsganapon nem szereplő nyelvek

orosz nyelv, egyéb, más vizsganapon nem szereplő nyelvek

 

2020. május 22., 8.00

24.

gazdasági ismeretek, katonai alapismeretek

katonai alapismeretek, természettudomány, pszichológia

2020. május 22., 14.00

25.

olasz nyelv

olasz nyelv

2020. május 25., 8.00

You shall not pass!