PÉCSI GYŐZELEM AZ OLIMPIATÖRTÉNETI VERSENYEN

2024. április 20-án, Tatán rendezte meg a Magyar Olimpiai Akadémia a Mező Ferenc olimpiai szellemi vetélkedő országos döntőjét.
A verseny győztese a Pécsi Tudományegyetem.
Intézményünket Jobi Anna és Földvári-Nemes Zsigmond, 6.b osztályos tanulók képviselték a 6.b osztályból.

A PTE Deák Ferenc Általános Iskolájának csapata nyerte a 2024-es Mező Ferenc olimpiai szellemi vetélkedőt. A Jobi Anna, Földvári-Nemes Zsigmond összetételű duó a 8 csapatos országos döntőben a középiskolásokkal közös mezőnyben diadalmaskodott. A győzelem értékét növeli, hogy a négy fős csapatokkal szemben is helyt tudtak állni. A Magyar Olimpiai Akadémia méltó helyszínen, a Tatai Edzőtábor dísztermében, április 20-án rendezte meg a versenyt. A feladatanyag óriási volt, a 308 magyar olimpiai bajnokon kívül az ezüst – és bronzérmesek eredményeit is ismerni, rendszerezni kellett, képfelismeréssel együtt. A tanulásra, gyakorlásra két hónap állt rendelkezésre. Bár a küldetés elsőre lehetetlennek tűnt, – ahogy az eredmény is mutatja -  sikerült olyan szintre eljutni, amivel végig versenyben lehettek a győzelemért. A gyerekek szorgalmának, összpontosításának, csapatmunkájának köszönhetően végül a dobogó legfelső fokára állhattak fel. A MOA-nak köszönhetően Anna és Zsigmond a kupán, az érmeken és a könyvjutalmakon kívül részt vehet majd egy olimpiai témájú nyári táborban is. A közelgő párizsi olimpiát pedig már hatalmas háttértudással követhetik, szurkolhatják végig, ugyanolyan sikereket kívánva sportolóinknak a pályán, mint amit most ők elértek a vetélkedő során!

Felkészítő tanár: Földvári Zoltán
Gratulálunk!