Címvédés egyéniben, dobogó csapatban a II. Buzánszky Jenő Országos Sporttörténeti Vetélkedőn

Tanév
Dátum

2023. december 1-jén került megrendezésre Dombóváron a II. Buzánszky Jenő Országos Sporttörténeti Vetélkedő. A versenyen 12 intézmény 28 tanulója vett részt. A PTE GYÁIG Deák Ferenc Általános Iskolát 3 tanuló képviselte. Eredményük értékét növeli, hogy a felső tagozatosok egy kategóriában indultak a gimnazistákkal. Egyéniben Földvári-Nemes Zsigmond 1. helyezett lett, megvédve ezzel tavalyi bajnoki címét. Földvári-Nemes Virág 10., Kádár Bence pedig 12. helyen végzett. Csapatban így sikerült felelérni a dobogó 3. fokára.
A vetélkedő témái a következők voltak:
-    Buzánszky Jenő életrajza, sportsikerei, és az Aranycsapattal kapcsolatos tudnivalók
-  A 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság eseményei és eredményei, az eddigi labdarúgó Európa-bajnokságok legfontosabb érdekességei.
-    A Rio de Janeiro-i olimpián érmet szerzett magyar sportolók helyezései, az olimpiákon szerzett további helyezéseik és fotóik
-    A kajak-kenu sportág magyar érmesei 1952-2021 között.