A Deák csapata nyerte a LAFARGE és a Europe Direct Baranya környezetvédelmi versenyét

2022. november 22-én került megrendezésre a Europe Direct Baranya tájékoztató központ és a LAFARGE Cement Magyarország Kft. Youth4GreenerEU elnevezésű környezetvédelmi versenyének második fordulója és egyben döntője a LAFARGE Királyegyházi Cementgyárában.

A Baranya megyei és pécsi általános iskolák felső tagozatos diákjainak meghirdetett tanulmányi verseny első, online fordulójára 22 pályázat érkezett. A 10 legtöbb pontszámot elért csapat jutott a második fordulóba, a döntőn ők mérettették meg magukat.

A csapatok egy interaktív előadás és gyárlátogatás után a megszerzett tudásukat egy online kvíz keretében tették próbára.

A döntőben iskolánk csapata (Galaxis őrzői) dobogós helyen végzett:
Tagok: Borbás Hunor, Bősz Kristóf, Gyurák Dávid és Horváth-Kakas Tamás

A csapat egy egynapos tanulmányi kirándulást nyert Ausztriába, a LAFARGE Mannersdorfi Cementgyárába a Europe Direct Baranya tájékoztató központ és a LAFARGE Cement Magyarország Kft. szervezésében 2023 tavaszán.

Gratulálunk!