- location7624 Pécs, Őz u. 2.
- location06 72 311 843
- locationinfo@deak.pte.hu
A héten (május 12-én) rendezte meg a Pinokkió Könyvtár a 2. osztályosok hangos olvasási versenyét, ahol a 2. b osztályból Osztromok Sára, Gergely Kristóf és Szegedi Kolos ezüst minősítést szerzett. Gratulálunk!
A Pinokkió Gyermekkönyvtár által szervezett olvasóversenyen az 1.c osztályból Keszthelyi Liliána és Pidl Anna Zoé ezüst, De Blasio Maddalena bronz minősítést szerzett.
Gratulálunk!
OLVASÁSI VERSENY
A Várkonyi Nándor Könyvtárban megrendezett hangos olvasási versenyen a negyedik évfolyamos diákok nagyon szép eredményeket értek el.
A 4.a osztályból Szabó Szeder arany, Szüts Verona arany, Várhelyi Tamás ezüst minősítést kapott.
A 4.c osztály olvasói közül Füredi Benedek ezüst, Gál Boróka bronz, Kiss Marcell bronz minősítésben részesült.
Gratulálunk a tanulóknak, és további szép sikereket kívánunk!
Felkészítő tanárok: Lovas Éva, dr. Szécsiné Hegyi Rita
Újabb szép eredmények a 6.c-ből!
Fantasztikus hétvégi eredmények érkeztek 6. c osztályos tanulóinktól!
A PVSK atlétái Szekszárdon szerepeltek szombaton az Országos Területi Liga Verseny 2026 – Centrum 1. fordulójában. Az U14-es korosztályban Fenyvesi Márton 600 méteres futásban kiváló versenyzéssel a dobogó harmadik fokára állhatott!
Újabb siker a DEÁK-ban!
Május 9-én, szombaton Budapesten rendezték megy a TITOK Herman Ottó természettudományi verseny országos döntőjét, ahol iskolánk 4.a osztályos tanulója, Gyetvai Dorina 4. helyezést ért el. Gratulálunk Dorinának a szép szerepléshez, a csodás eredményhez!
ATLÉTIKA TÖBBPRÓBA DIÁKOLIMPIA
Iskolánk IV. korcsoportos leánycsapata a városi és a vármegyei döntőn is az előkelő I. helyezést szerezte meg. A lányok továbbjutottak Székesfehérvárra, az országos döntőbe!
A csapat tagjai:
Szűcs Réka, Erdész Gréta, Fenyvesi Flóra a Deákból, Marosi- Takátsy Eszter (Deák) és Mike Rebeka (I. sz. Gyakorló).
Egyéni összetettben Szücs Réka a II. helyezét érte el a városi fordulón.
A III. korcsoportos leánycsapatunk is nagyon ügyes volt: a városi és a vármegyei döntőn is a II. helyet szerezte meg.
A csapat tagjai: Kórász Hanna, Bózsa Panna, Ádám Gréta a Deákból, Klesch Anna, Ambruszt Zsófia és Fazekas Luca az I. sz. Gyakorlóból.
Gratulálunk a lányoknak! További sok sikert kívánunk!
Horváth Benedek 1.a. osztályos tanuló a 2026. május 9-én Budapesten megrendezésre került MTSZ REZIDEO Play+Stay Páros Bajnokságon 4. helyezést ért el.
Felkészítő edző: Sáros Zoltán
Krausz Regina 6. a osztályos tanulónk újabb szép eredményt ért el a hétvégén ritmikus gimnasztikából. A Törökbálinton rendezett versenyen egyéniben Regi aranyfokozatot kapott szabad- és karikagyakorlatára, az Aranyszalag Egyesület csapatban pedig első helyezést ért el.
Szeretettel gratulálunk a szép eredményhez!
Országos második helyezett lett az 5.b Dreiohrhasen csapata a Magische Natur nyelvi versenyen.
Csapattagok:
Szeili Kata, Szeili Zsófia, Németi Áron.
Gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáruknak, dr.Varga-Koritárné Boglári Margitnak!
A Diákolimpia atlétika többpróba versenyén iskolánk II.korcsoportos fiai 2.helyezettként továbbjutottak a megyei döntőbe! A csapat tagjai balról: Szabó-Dobos Zoltán 4.b, Szontág Ádám 4.b, Bánáti Dávid 5.b, Csepregi Benjamin 4.c, Füredi Benedek 4.c, Várhelyi Tamás 4.a.
Gratulálunk a fiúknak! Sikeres versenyzést kívánunk a megyei döntőn!
Szabó Szeder 4.a osztályos tanulónk az elmúlt egy hétben két zongoraversenyen ért el szép eredményeket a Liszt Ferenc Zeneiskola képviseletében:
V. Baranya Vármegyei Zongorista Növendékek Találkozója: Ezüst minősítés
Liszt Ferenc Zeneiskola Tanszéki Zongoraverseny: Fődíj
Felkészítő tanára: Vörös Tamásné
A tánc világnapja (április 29.) alkalmából egy újabb szép eredmény:
Váczi Anna (6.a) április 26-án a Magyar Látványtánc Sportszövetség fonyódi versenyén 1. helyezést ért el Lélekhang című szóló táncával.
Anna számára a versenyzés motiváló kihívás, ami az önfejlődésről szól. Egyik kedvenc táncos gondolata: „Nem próbálok másoknál jobban táncolni, csak magamnál jobban.” (Mikhail Baryshnikov)
Az Országos Diákolimpián az aerobik szakosztály (CH UP4) PTE GYÁIG Deák Ferenc Általános Iskola csapata a PSN Zrt. felkészítésével 1. helyezést ért el.
Csapattagok:
Bukovszky Liza, De Blasio Maddalena, Farkas Viktória Anna, Géczi-Boda Sophia, Keszthelyi Liliána Dóra 1.c osztályos tanulók és Kincs Júlia, Vajta Gréta 2.a osztályos tanulók.
Gratulálunk!
A Diákolimpia Atlétika -többpróba versenyén a II. korcsoportban induló lánycsapat 2. helyezést ért el, így bejutott a májusi megyei döntőbe!
A Csorba Győző Könyvtár Körbirodalom Gyermekkönyvtára által szervezett városi versmondó versenyen Keszthelyi Liliána Dóra 1.c osztályos tanuló 2. helyezést ért el.
Gratulálunk neki és felkészítő tanítójának, Pusztai Ágnesnek.
Siker egy újabb sportágban: jégkorong
04.25-én került megrendezésre az I. Sugo & Vica U12 -es nemzetközi jégkorongtorna Baján. A jó hangulatban zajló tornán Szabó-Dobos Zoltán (4/b) a Bajai Harcsák csapatával első helyezést ért el. Gratulálunk!
Újra pécsi győzelem az olimpiatörténeti versenyen!
Pernecker Lemna Holli 1.d osztályos tanulónk a Star Dance Arena Nemzetközi Minősítő Táncversenyen, Komlón, 04.19-én ezüst minősítést kapott a Pitypang Tánciskola kezdő iskolás csoportjával az "Összetartás" elnevezésű koreográfiáért.
Iskolánk alsó tagozata idén a mozgás és egészség, valamint az erdő ökoszisztémája témakör köré szervezte a Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódó programokat.